Ile trwa spór z bankiem?
Długość postępowania sądowego zależy od kilku czynników, m.in. od ilości zgłoszonych przez bank świadków, obłożenia Sądu. Często jednak, nasi Klienci otrzymują korzystne rozstrzygnięcie już nawet po pierwszym terminie rozprawy, dzięki czemu nie muszą zbyt długo czekać na wyrok. Wśród prowadzonych przez naszą kancelarię postępowań są takie, które w I instancji trwały kilka miesięcy.
Czy po wytoczeniu powództwa muszę dalej płacić raty?
Samo wytoczenie powództwa nic nie zmienia w relacji Klient – Bank. Raty kapitałowo-odsetkowe należne zgodnie z harmonogramem płatności. Jeśli jednak Klient spłacił już wypłacony przez bank kapitał, w pozwie wnioskujemy o zabezpieczenie powództwa poprzez wstrzymanie obowiązku spłaty kredy
Jakie jest prawdopodobieństwo wygranej?
Każdą umowę kredytu analizujemy odrębnie, przygotowujemy raport oraz wyliczamy wysokość potencjalnych roszczeń oraz kosztów. W wypadku zidentyfikowania w umowie lub stanie faktycznym okoliczności niestandardowych, ustalamy ich wpływ na postępowanie. W przypadku umów, które zawierają klauzule niedozwolone, rekomendujemy zainicjowanie postępowania sądowego, bez którego unieważnienie umowy frankowej nie jest możliwe. Biorąc pod uwagę utrwalające się korzystne dla kredytobiorców orzecznictwo sądów, szanse na wygraną są naprawdę duże.
Jakie opłaty muszę ponieść?
Każda sprawa inicjowana podlega opłacie. W związku z coraz liczniej wytaczanymi sprawami przeciwko bankom, ustawodawca zdecydował o wprowadzeniu ułatwienia w postaci ustalenia wysokości wpisu sądowego na poziomie 1 000 zł niezależnie od wysokości żądania. Opłata w stałej wysokości sprzyja w podejmowaniu decyzji o wytoczeniu powództwa.
Ile wynosi wynagrodzenie kancelarii?
Nie wahaj się zapytać o swoją sprawę – pierwsza konsultacja jest bezpłatna i nie rodzi żadnych kosztów. Zasady wynagrodzenia za prowadzenie sprawy ustalamy indywidualnie z Klientami w taki sposób, by większa część wynagrodzenia została rozliczona z pieniędzy zapłaconych przez bank po wygranym procesie.
Czy warto zawrzeć ugodę z bankiem?
Wszystko zależy od aktualnej sytuacji. Dla osób, które chcą wykreślić hipotekę na nieruchomości albo osób, którym zależy na pilnym uregulowaniu kwestii kredytu, ugoda może być dobrym rozwiązaniem. W rozmowach z bankiem dobrze mieć wsparcie prawnika, który oceni warunki proponowane przez bank i podejmie się ich negocjacji oraz sprawdzi treść ugody.