fbpx

Pozwaliśmy te banki

Do najczęstszych umów kredytowych waloryzowanych kursem franka szwajcarskiego, z jakimi trafiają do nas Klienci, należą umowy, w których kredytodawcą był mBank S.A., a właściwie BRE Bank S.A. Klauzula, na mocy której bank przelicza raty na CHF została wpisana do rejestru klauzul niedozwolonych przy UOKIK pod numerem 5743, zgodnie z wyrokiem Sądu Okręgowego w Warszawie – Sąd Ochrony Konkurencji i Konsumentów pod sygnaturą akt: XVII AmC 1531/09 z dnia 27.10.2010 r.

Raty kapitałowo-odsetkowe oraz raty odsetkowe spłacane są w złotych po uprzednim ich przeliczeniu wg kursu sprzedaży CHF z tabeli kursowej BRE Banku S.A. obowiązującego na dzień spłaty z godziny 14:50.

Wśród umów kredytowych Naszych Klientów są też umowy tzw. „starego portfela”, w których zapis o oprocentowaniu brzmiał następująco:

„Zmiana wysokości oprocentowania kredytu może nastąpić w przypadku zmiany stopy referencyjnej określonej dla danej waluty oraz zmiany parametrów finansowych rynku pieniężnego i kapitałowego w kraju [lub krajów zrzeszonych w Unii Europejskiej], którego waluta jest podstawą waloryzacji”.

Dziś tego typu umowy są powszechnie skarżone przed sądami, nasza Kancelarii prowadzi sprawy o unieważnienie umowy bądź jej odfrankowienie w całej Polsce.

Drugą najliczniejszą grupą umów kredytowych są umowy z dawnym Nordea Bank S.A. o nazwie NORDEA-HABITAT. Następcą prawnym Nordea Bank S.A. jest PKO BP S.A.

Reprezentujemy Klientów, którzy mają atypowe umowy – po przewalutowaniu z PLN na CHF, gdy kredytobiorcy są po rozwodzie, albo kredyt jest już spłacony. Prowadzimy spory sądowe, gdzie podstawą roszczeń są zapisy umów pożyczek.

Popularne wśród naszych Klientów są także kredyty „Własny kąt” oferowane przez PKO BP S.A.

Liczymy, że w bieżącym roku zakończą się sprawy przeciwko Millennium Bank S.A., oraz mBank S.A.

Do mniej popularnych umów wśród naszych Klientów, które także zaskarżyliśmy do Sądu należą umowy o kredyt hipoteczny EKSTRALOKUM – dawny Kredyt Bank S.A. a dziś Santander Bank Polska S.A., GETIN NOBLE Bank S.A oraz umowy oferowane przez dawny Polbank S.A.  dziś Raiffeisen Bank International AG (Spółka Akcyjna) Oddział w Polsce. Prowadzimy także spór przeciwko Bank BPH S.A.,  w sprawie w której kredyt został spłacony w drodze egzekucji z nieruchomości.

autor

Daria Jastrzębska

radca prawny

Polecamy również:

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Napisz do nas arrow_right
notifications_none

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

clear